Neymar, OUT! Brazilianul s-a accidentat la meciul amical cu Qatar şi va rata Copa America

Atacantul Neymar s-a accidentat şi a ieşit de pe teren în lacrimi, în minutul 21 al meciului amical câştigat de Brazilia, scor 2-0, cu Qatar.

UPDATE: Federaţia Braziliană de Fotbal a anunţat că Neymar a suferit o ruptură de ligamente la nivelul gleznei şi nu va putea fi apt pentru Copa America. Tite, selecţionerul Braziliei, va chema un înlocuitor pentru starul lui PSG în timp util. Brazilai este în grupă cu Bolivia, Venezuela şi Peru.

Neymar a suferit o accidentare la glezna dreaptă şi a fost dus la vestiare fără a putea pune piciorul în pământ, iar participarea sa la Copa America, din perioada 14 iunie - 7 iulie, este incertă.

În meciul amical de miercuri, golurile Braziliei au fost marcate de Richarlison şi Gabriel Jesus, în prima repriză.

Afla mai multe despre: neymar