Nice, eşec în Ligue 1. Rareş Ilie, neconvocat. Todibo, roşu în minutul 1

Ligue 1

Nice a pierdut din nou în Ligue 1, într-un meci în care Rareş Ilie nu a făcut parte din lot, iar Todibo a luat un cartonaş roşu în primul minut de joc.

Nice a pierdut duminică al patrulea meci stagional, scor 0-1, pe teren propriu, cu Angers. Todibo a fost eliminat în minutul 1 al meciului din etapa a opta.

În meciul de la Nice, Jean Clair Todibo, fundaşul gazdelor, a fost eliminat cu roşu direct în secunda a noua de joc. Este una din cele mai rapide eliminări cunoscute în fotbalul mondial.

După aproximativ o oră de joc, şi gazdele au avut un jucător eliminat, Sofiane Boufal fiind nevoit să plece mai devreme la cabine.

După această înfrângere, Nice se află pe locul 13, iar jucătorul român Rareş Ilie nu a fost convocat pentru acest meci de către antrenorul Lucien Favre. Mijlocaşul român a acuzat probleme medicale.

Celelalte rezultate înregistrate în etapa a opta din Ligue, în meciurile disputate duminică:

Reims – AS Monaco 0-3; Clermont Ferrand – Troyes 1-3; Brest – Ajaccio 0-1; Olympique Marseille – Rennes 1-1; FC Nantes – RC Lens 0-0.

În această duminică, mai are loc derby-ul etapei în fotbalul francez. Lyon - PSG se va juca de la ora 22:00.

Afla mai multe despre: nicerares ilie