Nicolae Dică s-a emoţionat la interviul de după returul cu Viking! Întrebarea care l-a pus în dificultate

FCSB s-a calificat, joi, în grupele Conference League, trecând în play-off de echipa norvegiană Viking, scor 3-1 în manşa secundă, disputată în deplasare. În tur, scorul a fost 2-1 pentru Viking.

Edjouma a deschis scorul în minutul 2 pentru FCSB, lovitură de cap la centrarea lui Florinel Coman. În minutul 25 portarul, Târnovanu l-a agăţat în careu pe Karlsbakk şi Tripic a transformat penalti-ul acordat de arbitru.

Cordea a marcat cu un şut de la distanţă în minutul 53, iar în minutul 90+4 Radunovic a transformat un penalty, calificând echipa FCSB în grupele Conference League.

La finalul meciului, Dică a fost foarte mulţumit de jucătorii lui. El susţine că ar putea să fie talismanul norocos al echipei lui Gigi Becali.

"Sincer, aş vrea să-i dedic calificarea mamei mele. A fost ziua ei acum două zile. Apoi, tatălui meu, care nu mai este printre noi, sper că de sus este mândru de ce am realizat. Şi familiei mele, pentru că m-a susţinut.

Vorbeam acum cu soţia şi-mi spunea că băiatul a plâns de bucurie. Da, m-am emoţionat, pentru că atunci când vorbesc despre familie, sunt oamenii care sunt alături de mine mereu", a declarat Dică.

Afla mai multe despre: nicolae dicaviking