”Nu ştiu ce a fost cu dânsul în această seară”. Arbitrul, bată-l vina! Concluziile lui Burcă după eşecul lui CFR Cluj: ”Am dominat în totalitate”

CFR Cluj

Andrei Burcă a tras concluziile după eşecul suferit de CFR Cluj pe teren propriu în Conference League.

CFR Cluj a pierdut joi, pe teren propriu, al doilea meci disputat în grupele Conference League. Formaţia lui Dan Petrescu au fost învinşi de formaţia turcă Sivasspor, scor 0-1.

Golul victoriei echipei oaspete a venit dintr-un penalty, dat pentru un fault al lui Deac la Angielski. Max-Alain Gradel a transformat în minutul 28, aducând victoria echipei vizitatoare.

La finalul jocului, Andrei Burcă a afirmat că CFR Cluj a avut un gol valabil în prima repriză şi că nu ştie ce a avut arbitrul, însă a subliniat că el şi colegii săi nu trebuie să caute alibiuri, ci să se uite mai mult la ei înşişi.

“O seară tristă pentru noi, pentru suporteri, pentru fotbalul românesc. Nu-mi găsesc cuvintele, pentru că am controlat partida, am avut ocaziile cele mai mari, am avut gol valabil, cred că şi un penalty... Domnul arbitru, nu ştiu ce a fost cu dânsul în această seară.

Dar nu căutăm alibiuri, trebuie să ne uităm mai mult la noi pentru că au ajuns o dată în careu şi s-a făcut 1-0. Am controlat toată partida, nu am putut să băgăm mingea în poartă şi trebuie să ne dea de gândit pe viitor.

Trebuie să muncim mai mult la antrenament, să fim mai uniţi. Ne pare rău, suntem trişti. Chiar dacă am dominat în totalitate adversarul, la final tabela arată 1-0 pentru adversar şi asta înseamnă că nu ne-am îndeplinit obiectivul. Trebuie să reflectăm puţin, nu trebuia că pierdem această partidă”, a declarat Burcă, pentru ProArena, după meci.

Afla mai multe despre: cfr clujconference league