”Nu ştiu ce s-a întâmplat”. Jucătorii de la U Cluj nu-şi pot explica eşecul cu CFR. ”Un egal era echitabil”

U Cluj

Jucătorul celor de la U Cluj, Ianis Stoica (20 de ani), a tras concluziile după derby-ul nebun cu rivalii locali de la CFR Cluj.

U Cluj a pierdut cu CFR Cluj, scor 3-4, în ultimul meci al etapei a şasea din Superligă.

Universitatea a condus cu 2-0, după golurile marcate de Ianis Stoica, în minutele 10 şi 38.

Totuşi, trupa lui Andrea Mandorlini a revenit incredibil şi a câştigat derby-ul de pe Cluj Arena.

La finalul meciului, Ianis Stoica a reacţionat. S-a bucurat de ”dubla” reuşită, dar a fost extrem de dezamăgit că echipa sa nu a obţinut nici măcar un punct din acest duel cu rivalii.

”Este dezamăgire, consider că puteam obţine măcar un egal. Nu ştiu ce s-a întâmplat, am lăsat spaţii foarte mari în apărare.

CFR e o echipă care te taxează şi am încasat patru goluri. Consider că a fost egal, mai ales că am avut şi ocazie cu capul, am avut şi în prelungiri. Consider că un egal era echitabil.

Când am venit în iarnă la Cluj mă aşteptam să joc, a venit alt antrenor, mi-a dat încredere. La fotbal trebuie să profiţi de conjunctură ca să poţi face ceva.

Aveam nevoie de aceste goluri, dar deocamdată nu am făcut nimic. Nu am mai marcat de un an, acum am dat două goluri. Trebuie să o ţin tot aşa, că jocul se uită”, a declarat Ianis Stoica, după meci.

În clasament, U Cluj se află pe locul 12, cu şase puncte, în timp ce CFR este pe locul 4, cu 10 puncte.

Afla mai multe despre: u clujianis stoicasuperliga