OUT de la FCSB. Decizie furibundă luată de Becali chiar înaintea meciului cu FC Argeş. Pintilii nu s-a opus

Etapa trecută, FCSB a condus-o pe Universitatea Craiova pe toată durata partidei de pe Arena Naţională, însă oltenii au egalat în minutele de prelungire.

FCSB a pierdut două puncte extrem de importante în cursa pentru titlu, etapa trecută, când a remizat cu Universitatea Craiova. Roş-albaştrii au condus încă din minutul 2, însă au fost egalaţi în minutele de prelungire.

În urma acestui rezultat, Gigi Becali a răbufnit şi le-a cerut oamenilor din staff-ul echipei să-l scoată din formula de start pe Iulian Cristea.

”Cristea, dă, bă, cu capul! Tot timpul sare la cap cu capul în jos. De-aia nu joacă. Şi de acum nici n-o să joace” , a spus Becali.

Astfel, Becali l-a cerut în echipa de start pe Joyskim Dawa, unul dintre preferaţii săi din lotul FCSB-ului. La partida cu FC Argeş, staff-ul condus de Mihai Pintilii şi Leo Strizu a respectat cerinţele patronului şi l-a titularizat pe fundaşul central camerunez în duelul cu piteştenii.

FCSB s-a impus pe terenul lui FC Argeş cu 2-1 prin golurile marcate de Şut şi de Sorescu.