Ovidiu Bic, fericit după eurogolul marcat în poarta FCSB-ului: ”E cel mai frumos”. Avertisment pentru bucureşteni: ”Îi prindem din urmă”

Fotbal intern

Ovidiu Bic a oferit prima reacţie după golul absolut superb marcat în poarta celor de la FCSB.

Universitatea Craiova a dat lovitura pe Arena Naţională. Oltenii s-au impus în partida cu FCSB, scor 2-0, în etapa a 3-a din play-out-ul Ligii 1.

Andrei Ivan a marcat, în prelungirile primei reprize, dintr-un penalty controversat, iar Ovidiu Bic, intrat în minutul 65, reuşeşte să dubleze avantajul oltenilor cu un gol extraordinar, în minutul 74.

La finalul partidei, mijlocaşul de 28 de ani a recunoscut generala superioritate a bucureştenilor, dar s-a arătat bucuros că a marcat şi că a contribuit pe tabelă la victoria echipei sale.

Despre golul înscris, Ovidiu Bic a precizat că este fără dubii cel mai frumos marcat de el în toată cariera. A fost primul gol marcat de Bic în Liga 1 în tricoul alb-albastru.

De asemenea, jucătorul oltenilor a întărit ideea conform căreia obiectivul Univeristăţii Craiova este locul doi în acest sezon, loc ocupat ăn momentul de faţă chiar de FCSB, care mai are un avantaj de patru puncte.

”Ne bucurăm foarte tare că am reuşit să câştigăm, mă bucur că am reuşit şi să înscriu un gol frumos în seara asta şi mi-am ajutat echipa.

(n.r. despre gol) Nu ştiu dacă e cel mai important, dar cu siguranţă e cel mai frumos.

FCSB cred că ne-a dominat puţin şi a avut posesie mai bună, dar cred că am reuşit să stăm foarte bine în teren, am închis foarte bine spaţiile, cu toate că au avut şi ei ceva ocazii de a marca.

Abordăm fiecare meci la victorie şi încercăm să îi prindem din urmă pe cei de la FCSB. Sperăm ca ei să facă paşi greşiţi şi noi să continuăm cu victoriile”, a declarat Ovidiu Bic.

Afla mai multe despre: craiovabic