Ovidiu Burcă, nemulţumit de atitudinea echipei după remiza de la Baia Mare: ”Reacţia lor nu a fost una OK”

Dinamo nu a reuşit să câştige pentru a doua oară la rând în Liga 2, în deplasarea de la Baia Mare.

Dinamo a încheiat la egalitate meciul cu Minaur Baia Mare, scor 1-1, în erapa a noua din Liga 2. Aflaţi la cea mai lungă deplasare a sezonului, ”câinii” au deschis scorul prin Ahmed Bani, în minutul 36, din penalty.

În ultimul minut al prelungirilor primei reprize, Baia Mare a egalat prin Sergiu Ciocan.

Cu acest rezultat, Dinamo a acumulat zece puncte şi a urcat un loc în clasament, de pe 15 pe 14, iar Minaur Baia Mare, de pe 17 pe 16. Lider în Liga 2 este Unirea Dej, cu 18 puncte, după nouă etape, la egalitate cu Oţelul Galaţi.

Ovidiu Burcă, antrenorul echipei Dinamo, a vorbit despre partida de azi.

„Plec cumva supărat, pentru că era un meci pe care ar fi trebuit să îl câştigăm. Dar a fost un moment psihologic la finalul primei reprize, golul advers a căzut cumva împotriva cursului jocului. O primă repriză bună, cred că cea mai bună a noastră de când am venit la Dinamo.

Sunt supărat, pentru că reacţia lor nu a fost una OK, dar mergem înainte, învăţăm din lucrurile acestea. Sunt şi lucruri bune, rămânem cu un punct, dar mă mâhneşte faptul că echipa nu a avut reacţie după golul primit", a declarat Ovidiu Burcă după remiza de la Baia Mare.

În următoarea etapă, Dinamo o va întâlni, pe teren propriu, pe Ripensia Timişoara, sâmbătă, 15 octombrie, de la ora 12:00.

Formaţia pregătită de Ovidiu Burcă se află la şase puncte de locul 6, primul care asigură prezenţa în play-off-ul ligii secunde din România.

Afla mai multe despre: ovidiu burcadinamo