Panduru şi-a schimbat părerea despre un jucător al Craiovei după remiza cu Rapid: ”Excepţional. Nu credeam că e capabil de aşa ceva” | EXCLUSIV

Echipa Rapid Bucureşti a încheiat la egalitate, pe teren propriu, cu Universitatea Craiova, scor 2-2, un meci din Superligă, în care gazdele au fost conduse cu 2-0 în minutul 19.

Craiova a început meciul de pe Giuleşti cu un gol marcat în minutul 5, de Creţu, din pasa lui Rivaldinho. În minutul 19 Rivaldinho a trimis la Baiaram, care a înscris pentru 2-0. Albu a redus din diferenţă, din pasa lui Săpunaru, în minutul 24, iar gazdele au egalat prin Dugandzic, în minutul 72.

Basarab Panduru a vorbit despre partida dintre cele două echipe. Panduru şi-a schimbat părerea despre Rivaldinho după pasa pe care i-a dat-o lui Creţu.

În trecut, Panduru l-a criticat pe jucătorul Craiovei pentru ratările sale din poziţii excelente.

”Ce simplu, ce frumos. Pare simplu, dar au ştiut..  Imediat cum are mingea portarul Arlauskis, pleacă Bancu, după vine Creţu din spate. Excepţională faza. Ce pasă dă Rivaldinho, nu credeam că e capabil să dea asemenea pasă”, a mărturisit, vizibil mirat, Basarab Panduru la Orange Sport.

Întrebat şi despre golul de 2-0, Panduru a mărturisit: ”Mai simplă fază. Mingea la Papp şi de acolo pleacă totul. Dar ce demarcare face! Baiaram a dat cu stângul”.

Rapid are 33 de puncte şi se află pe locul secund în clasament, iar Universitatea Craiova este pe poziţia a patra, cu 31 de puncte.

Echipele care au evoluat:

• RAPID: Moldovan - Onea, Săpunaru, D. Grigore, F. Ştefan - Kait, Albu (A. Ciobanu 61), Pănoiu – Sefer (Luckassen 46), Dugandzic, Ioniţă. ANTRENOR: Adrian Mutu
  • CSU CRAIOVA: Arlauskis - Papp, Mitrea, Screciu - Vătăjelu, Creţu, Căpăţînă, Nistor, Bancu (Martic 78) – Rivaldinho (Cîmpanu 90), Baiaram (Găman 66). ANTRENOR: Mirel Rădoi

Afla mai multe despre: rivaldinho