Panduru, tranşant după eşecul roş-albaştrilor: "Cel mai slab meci pe care îl văd la FCSB în ultimii cinci ani"

FCSB a debutat cu o înfrângere în noul sezonul al Ligii I, după ce a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), de Astra Giurgiu.

Expertul Telekom Sport Basarab Panduru crede că FCSB a făcut cel mai slab joc din ultimii cinci ani, iar decizia lui Nicolae Dică de a schimba sistemul de joc nu a fost una inspirată.

„S-a ales praftul de 4-3-3 din minutul 3. E cel mai slab meci pe care l-am văzut cu FCSB în ultimii cinci ani. E doar primul meci însă, nu etapa zece. Haideţi să fim corecţi.

M-am mirat de ce a spus Man. Nu poţi să vii, să joci la FCSB şi să spui că ai căzut psihic după primul gol. Ce e asta? Nu mă aşteptam ca el să spună aşa ceva. Dacă dă adversarul gol din minutul 4, după aceea nu mai joci tot meciul?! ” - a spus Basarab Panduru la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: fcsbbasarab panduruliga 1