Pas fals pentru Dinamo Kiev înaintea meciului cu Besiktas. Echipa lui Mircea Lucescu a pierdut primul meci în campionat din acest sezon

Dinamo Kiev a pierdut duminică, în deplasare, scor 2-3, în faţa echipei Chernomorets Odesa, într-un meci din etapa a patra din prima ligă ucraineană.

La Odesa, gazdele au deschis scorul în minutul 20, când a marcat Artur Avagimian, şi la pauză a fost 1-0 pentru Chernomoreţ. Andrei Yarmolenko a egalat imediat după pauză, în minutul 48, dar gazdele au revenit în minutul 53, prin Andrei Shtohrin.

Elevii lui Mircea Lucescu au egalat, la rândul lor, în minutul 60, la golul lui Serghei Sidorchuk. Partid a fost decisă în ultima ei parte. Mai întâi a fost eliminat Oleksandr Syrota (Diamo Kiev), care a primit al doilea galben în minutul 83, pentru ca după şapte minute Chernomorets să reuşească golul victoriei, prin Samson Iyede, care a marcat pentru un 3-2 ce a trimis echipa din Odesa pe locul 3, cu 9 puncte.

Dinamo Kiev este pe locul 6, cu patru puncte.

Afla mai multe despre: dinamo kievmircea lucescu