VIDEO | Petrolul - U Cluj 2-0. Meijers şi Cioiu au "lovit" pe finalul ambelor reprize!

Petrolul a învins pe U Cluj cu 2-0, acasă, în etapa 19-a din Superligă.

Petrolul - U Cluj LIVE VIDEO 2-0 (Meijers 45+2, Cioiu 90+3)

Echipele de start:

Petrolul: Leitner - Lima Santos, Meijers, Huja - Borţa, Jair Tavares, Seto, Ţicu - G. Grozav, Budescu, Măzărache

Rezerve: Vâlceanu - Pashov, A. Olaru, Velisar, Cebotaru, D. Dumitriu, M. Bratu, Tucaliuc, Cioiu

U Cluj: Iliev - Şt. Vlădoiu, Piţian, D. Ispas, Briceag - I. Filip, G. Simion, Ov. Bic - Haită, Thiam, L. Fulop

Rezerve: Gorcea - Chipicu, Fl. Ilie, Purece, Hofman, Remacle, Horşia, Ely Fernandes, Ad. Bălan

Min. 90+5 - Final de meci.

Min. 90+4 - GOOOOOOOLLLLLL PETROLUL! Cioiu înscrie simplu din careu, după un "assist" al unui jucător de la U Cluj, Ispas, care a pasat greşit în careul propriu.

Min. 57 - Ocazie Petrolul! Ţicu trage deviat după o minge aşezată de Budescu, dar Ilie respinge.

Min. 52 - Ocazie Petrolul! Grozav trage în digonală, din careu, dar mingea trece pe lângă poarta clujenilor.

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min 45+3. GOOOOOL Petrolul! Meijers a marcat cu capul din pasa lui Budescu!

Min 24. Ocazie Petrolul! Seto şutează de la distanţă, dar mingea se duce peste poartă!

Min 1. A început meciul!

Petrolul a reşit să acumuleze 27 de puncte, după 18 partide jucate în Superligă.

În momentul de faţă, echipa este pe locul 7 în Superligă.

În cazul unui succes, echipa lui Nau Constatin poate pe urca pe loc de play-off, la egalitate cu FCSB, care are un meci mai puţin jucat.