Radu Drăguşin, desfiinţat de fanii lui Tottenham: „Reziliaţi-i contractul!” / „Vrei să mergi la Arsenal, frate?”

Stranieri

Radu Drăguşin a fost titular pentru Tottenham în marele meci cu Manchester City, pierdut de Spurs, scor 0-2.

Radu Drăguşin, criticat de fanii lui Tottenham pentru evoluţia din meciul cu Manchester City

Paradoxal, românul nu a fost certat de fanii lui Spurs pentru că a jucat slab, ba dimpotrivă. În minutul 45, la scorul de 0-0, Drăguşin a avut o intervenţie senzaţională la şutul trimis de Bernardo Silva.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Stopper-ul român a scos în corner balonul cu capul, iar tabela a rămas imaculată. Fanii lui Tottenham au izbucnit însă, având în vedere că majoritatea suporterilor au ţinut cu Manchester City, de teamă ca marea rivală Arsenal să nu câştige titlul.

Iată doar câteva dintre comentariile primite de Drăguşin pe reţelele de socializare:

• „Radu Drăguşin şi o intervenţie care a fost sărbătorită ca un gol de fanii lui Arsenal”
  • „Drăguşin, nu te mai bucura, mă, frate!”
  • „Vicario şi Drăguşin sunt singurii jucători ai lui Spurs care nu vor să piardă meciul”
  • „Reziliaţi-i imediat contractul lui Drăguşin”
  • „Bună intervenţie, Drăguşin! Data viitoare foloseşte-ţi mâna, mai ales când eşti în careu”
  • „Drăguşin se luptă pentru un transfer la Arsenal se pare”
  • „Drăguşin, nu e momentul, frate!”, au fost doar câteva dintre comentariile fanilor.

25 de milioane de euro este cota de piaţă a lui Radu Drăguşin, potrivit portalului de specialitate Transfermarkt.com.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

Afla mai multe despre: radu dragusintottenhammanchester city