VIDEO | Rapid - FC U Craiova 2-3. Continuă ”coşmarul” giuleştenilor cu oltenii. Echipa lui Napoli a dat lovitura în minutul 90+5

Rapid

Dacă se va impune în faţa lui FC U Craiova 1948, Rapid îşi va asigura prezenţa la barajul care poate duce către cupele europene.

VIDEO | Rapid - FC U Craiova 2-3 (Diallo - autogol 8, Albu 90+2) // (Compagno 44, 47, Baeten 90+5)

Echipele de start:

• Rapid: Moldovan - Stahl, Dandea, Grigore, Morais - Albu, Săpunaru, Kait - Vojtus, Pănoiu, Ilie; Rezerve: Drăghia, Goge, Demici, Crepulja, Moise, Sefer, Ioniţă I, Ad. Bălan, Marzouk; Antrenor: Adrian Mutu
  • FC U Craiova: Popa - Paramatti, Kovacic, Diallo, Huyghebaert - Negru, Baeten, Van Durmen, Sidibe - Bauza, Compagno; Rezerve: Mogoşanu, Buşu, Pop, Achim, Asamoah, Albu, Marquet, Ondaan, Cl. Bălan; Antrenor: Nicolo Napoli

Min 90+6. Final de meci!

Min 90+5. GOOOOOOL Craiova! Baeten şutează din marginea careului, iar mingea intră în poartă!

Min 90+2. GOOOOOL Rapid! Albu a marcat de la 11 metri!

Min 90. Penalty pentru Rapid! Vojtus a fost lovit de Diallo în careu!

Min 60. Ocazie Rapid. Ioniţă trimite cu capul, dar fără rezultatul dorit.

Min 47. GOOOL CRAIOVA. Compagno reuşeşte ”dubla”. Îl execută cu o scăriţă pe Moldovan, de la punctul cu var.

Min 46. Penalty Craiova. În urma unui contact între Bauza şi Moldovan, arbitrul Marcel Bîrsan a dictat lovitură de pedeapsă. Portarul Rapidului primeşte şi galben.

Min 46. A început repriza a doua.

Min 45+2. Pauză în Giuleşti.

Min 44. GOOOL CRAIOVA. Compagno restablieşte egalitatea, după o pasă senzaţională a lui Bauza.

Min 20. Ocazie Rapid. Rareş Ilie iroseşte o situaţie bună de a marca.

Min 8. GOOOL RAPID. Bradley Diallo trimite mingea în propria poartă, după un corner executat de Rareş Ilie.

Min 1. A început meciul.

Cu o eventuală victorie, Rapid îşi poate securiza poziţia în clasament şi nu va mai conta ce se va întâmpla în ultima etapă la celelalte două meciuri pe care le vor disputa echipele care se află în lupta pentru locul 7 şi 8.

Înainte de startul partidei, Rapid şi Sepsi au câte 39 de puncte, iar FC Botoşani 38, totuşi, echipa lui Adi Mutu are un meci mai puţin disputat. Locurile 7 şi 8 vor juca un baraj, iar câştigătoarea va disputa un meci cu ultima echipă din play-off clasată pe loc de cupă europeană.

Afla mai multe despre: rapid-fc u craiova 1948-liga 1