Rareş Ilie a fost numit ”catastrophique” în presa din Franţa! Ce notă a primit după returul cu Maccabi Tel Aviv

Nice s-a calificat în grupele competiţiei! Claude-Maurice a deblocat tabela în minutul 26 în prima parte a jocului şi a restabilit egalitatea la general (1-1).

Rareş Ilie, numit ”catastrophique” în presa din Franţa! Ce notă a primit după returul cu Maccabi Tel Aviv

Rareş Ilie (19 ani) a fost titular 77 de minute la Nice în returul cu Maccabi Tel Aviv din play-off-ul Conference League, scor final 2-0.

Românul de 19 ani nu s-a regăsit în această partide şi miza meciului l-a depăşit de mai multe ori.

”Dar de ce a tot insistat în duelurile 1 contra 1 (sau 1 contra 2) câtă vreme nu a reuşit niciodată să-şi depăşească adversarii? Ca urmare, a pierdut un număr incalculabil de mingi! Ne întrebăm de ce Lucien Favre nu l-a scos mai devreme. A fost înlocuit în minutul 77 cu Calvin Stengs, fără notă, dar la fel de catastrofal (n.r. - ”catastrophique” în original) ca Ilie...”, a explicat Maxifoot nota dată lui Ilie, cea mai mică dintre toţi jucătorii: 2!

Homme du Match l-a notat pe român cu 4: ”Nu a fost în ritmul întâlnirii. De multe ori, a avut spaţii de exploatat, însă niciodată nu a reuşit să realizeze ceva, precum pătrunderile lui bune din alte meciuri”.

Marius Şumudică laudă calităţile lui Rareş Ilie! Ce a remarcat la tânărul jucător: ”Mi-a plăcut mult asta”

Afla mai multe despre: rares ilie