Rareş Ilie, scos la tablă după debutul oficial la Nice. Primele concluzii ale jurnaliştilor francezi

Ligue 1

Rareş Ilie a debutat în Ligue 1 la Nice, chiar în prima etapă a noului sezon din campionatul francez.

În runda inaugurală, Nice a remizat cu Toulouse, scor 1-1. Rareş Ilie a intrat în minutul 64 în locul Alexis Beka Beka, atunci când echipa sa era condusă după golul lui Thijs Dallinga.

Totuşi, Aaron Ramsey a marcat golul egalizator în minutul 78, la un minut după ce a intrat pe teren.

Odată cu acest meci, Rareş Ilie a debutat la Nice în Ligue 1, prileg cu care a intrat în vizorul presei franceze.

Jurnaliştii din Hexagon au tras primele concluzii după ce au analizat prestaţia mijlocaşului de 19 ani din primul meci oficial, dar şi din amicalele din perioada de pregătire a lui Nice.

"Ilie, care a intrat în minutul 64, a arătat din nou o adevărată viziune şi capacitatea de a nu pierde balonul", a scris cotidianul local Nice Matin, după Nice - Toulouse 1-1.

Rareş Ilie s-a transferat la Nice de la Rapid în această vară. Francezii au plătit cinci milioane de euro pentru mijlocaşul român.

Afla mai multe despre: rares ilienice