Răzvan Lucescu, victorie importantă în Grecia. PAOK rămâne în cursa pentru titlu

PAOK Salonic, formaţie antrenată de Răzvan Lucescu, a învins-o pe Volos, scor 1-0 (1-0), duminică, într-o partidă din etapa a 26-a din campionatul Greciei.

• Unicul gol al partidei a fost marcat de Brandon Thomas, din pasa lui Khaled Narey, în minutul 30.

PAOK, în afara podiumului din Grecia

Răzvan Lucescu şi PAOK au ajuns la 16 partide fără înfrângere în campionatul Greciei, însă acest lucru nu le-a permis şi o clasare pe podium.

După 26 de etape, formaţia din Salonic este doar pe locul patru, cu 54 de puncte. Podiumul este format din Panathinaikos - 61 de puncte, AEK Atena - 59 de puncte şi Olympiakos - 56 de puncte.

Tot în această rundă, Claudiu Bălan a fost titular şi integralist în înfrângerea celor de la Giannina, scor 1-3, în deplasare, cu Aris Salonic.

• Giannina se află pe locul 11, cu 23 de puncte.

Fundaşul Sebastian Mladen a fost şi el titular, duminică, în egalul celor de la Panetolikos, acasă, contra celor de Lamia 1-1. Fostul jucător de la Viitorul a încasat un cartonaş galben în minutul 70.

• Panetolikos se află pe locul 7, cu 29 de puncte.

Cristi Ganea, în continuare accidentat

În partida Atromitos - Panathinaikos, scor 0-2, la gazde, Dorin Rotariu şi Laurenţiu Brănescu au fost rezerve, în timp ce la oaspeţi Cristi Ganea nu s-a aflat în lot, fiind titular.

• Dorin Rotariu a fost introdus în minutul 71, la scorul de 0-2.
  • Atromitos se află pe locul 8, cu 29 de puncte.
  • Panathinaikos se află pe locul 1, cu 61 de puncte.

Afla mai multe despre: razvan lucescupaokvolosgrecia