Răzvan Marin, integralist în înfrângerea lui Cagliari cu Inter. Ionuţ Radu, doar pe banca de rezerve la echipa lui Conte

Serie A

Cu Răzvan Marin integralist, Cagliari a fost aproape de a produce surpriza în meciul cu Inter, însă echipa lui Antonio Conte a marcat de trei ori în ultimele minute şi s-a impus cu 3-1.

Cagliari a deschis scorul chiar înainte de pauză. Sottil a marcat în minutul 42, iar jucătorii lui Di Francesco se îndreptau către o victorie extrem de importantă. Cu Ionuţ Radu pe banca de rezerve, Inter a revenit spectaculos în meci, a marcat de trei ori prin Barella (’77), D’Ambrosio (’84) şi Lukaku (‘90+4) şi s-a impus cu 3-1.

În urma acestei înfrângeri, Cagliari a ajuns la patru meciuri consecutive fără victorie şi a rămas în partea a doua a clasamentului din Serie A, cu doar 12 puncte obţinute în cele 11 etape, iar Inter a obţinut cea de-a patra victorie la rând şi acumulat 24 de puncte.

Afla mai multe despre: inter