You are here:

Steaua-Pandurii 1-2. Doi eliminaţi de la gazde şi penalty pentru oaspeţi. Imagini, caseta tehnică şi reacţii

Steaua-Pandurii 1-2. Doi eliminaţi de la gazde şi penalty pentru oaspeţi. Imagini, caseta tehnică şi reacţiigalerie foto

Fotbal intern

Comentarii

Steaua a fost învinsă cu 2-1 de Pandurii Târgu Jiu, într-un meci disputat la Ploieşti, în care de la gruparea bucureşteană au fost eliminaţi doi jucători şi de la oaspeţi unul.

Click pe "VEZI VIDEO" pentru declaraţiile celor doi antrenori, plus cea a lui Florin Gardoş, după meciul Steaua-Pandurii (1-2)!

Golurile învingătorilor au fost marcate de Voiculeţ '9 şi Pintilii '20 (penalty). Pentru Steaua a înscris Rusescu, în minutul 3.

Cosmin Băcilă a fost faultat dur de Florin Gardoş în minutul 87, fază la care stelistul a fost eliminat. "Trei luni va dura doar recuperarea la o astfel de fractură. După aceea va putea să reia treptat antrenamentele", a spus medicul echipei Pandurii Târgu Jiu, Ion Şerban, pentru Mediafax.

Steaua: Tătăruşanu (Stanca '44) - Emeghara, Galamaz, Gardoş, Latovlevici - Tatu, Bourceanu, Prepeliţă, Tănase (Nikolici '69) - Rusescu (Brandan '22), M. Costea. Antrenor: Roni Levi.

Pandurii Târgu Jiu: Mingote - Pleaşcă (Rusu '73), Viera, Chiricheş, Cardoso - Băcilă, Pintilii, Voiculeţ (Vranjes '61), Nistor (Batin '65) - Lemnaru, Stomajer. Antrenor: Petre Grigoraş.

Cartonaşe galbene: Tănase '21, Prepeliţă '40, M. Costea '69, Bourceanu '77 / Băcilă '37, Pintilii '38, Vranjes '62, Cardoso '66.

Cartonaşe roşii: Latovlevici '18, Gardoş '87 / Pintilii '90+13.

Arbitri: Istvan Kovacs (central), Octavian Şovre, Bogdan Hârlab (asistenţi)

Spectatori: 3.000

Arbitrul de rezervă a arătat de la margine 9 minute de prelungire după accidentarea lui Băcilă, dar meciul s-a încheiat în minutul 104.

 Galerie foto

viewscnt
Articole similare