You are here:

MM Stoica a intervenit, după ce fanii au devenit nemulţumiţi în aşteptarea transferurilor! Un atacant de 1,5 milioane de euro, în "stand-by": "E normal?”

MM Stoica a intervenit, după ce fanii au devenit nemulţumiţi în aşteptarea transferurilor! Un atacant de 1,5 milioane de euro, în "stand-by": "E normal?”

FCSB

Comentarii

Preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB, Mihai Stoica, a reacţionat după ce nemulţumirea s-a instalat în rândul anumitor fani ai echipei bucureştene, în aşteptarea transferurilor.

MM Stoica s-a adresat suporterilor care i-au reproşat lipsa de acţiune pe piaţa transferurilor

FCSB şi-a salvat sezonul după calificarea în preliminariile Conference League, iar imediat după acel moment finanţatorul Gigi Becali a anunţat transferuri.

Totuşi, FCSB îşi calculează paşii şi analizează variantele pe care le are pe masă, după ce Ronny Labonne a semnat şi a oferit primele impresii după transfer.

În faţa criticilor, Mihai Stoica a intervenit şi a clarificat viziunea din mercato.

“Să aibă răbdare, că se fac transferuri şi sper să fie totul în regulă. Am un atacant. Gigi a zis să dăm oricât, costă peste un milion. Ok. Am încredere că poate face diferenţa la noi, dar în acelaşi timp Gigi vrea să-l aducă pe Drăguş. Eu, dacă sunt managerul echipei şi Gigi trebuie să-l aducă pe Drăguş, avându-l pe Bîrligea şi mai vine şi Drăguş, atunci mai e normal? Jucând unul din trei să dau 1,5 milioane pe un jucător şi salariu foarte mare? E foarte uşor să spui că ăla nu-şi face treaba. Pot s-o fac fără probleme, dar e posibil să nu fie în regulă?

Drăguş crezi că e mijlocaş lateral? Ştiu că a jucat, dar cum a jucat? Dacă Drăguş şi Bîrligea vor fi la FCSB trebuie să jucăm cu doi, că avem mijlocaşi centrali ca să putem face un romb la mijloc.

Clar e Drăguş, va mai fi un atacant lateral, cel puţin unul, dacă nu cumva chiar doi. Va mai fi un mijlocaş central. Perioada de transfer se încheie în septembrie.

E adevărat că toţi zic <<Da, dar dacă pierdeţi şi...>>. Da, e posibil să începem să pierdem, e posibil pe Auda s-o scoatem cu actuala echipă şi am văzut că e de scos. Suporterii... Dacă aducem jucător din liga a doua sau a treia <<nu se poate să luăm din liga a doua sau a treia>>. Dacă a luat Craiova şi a dat randament Nsimba <<voi de ce nu aveţi scouting să luaţi de acolo?>>. Sunt unii care sunt nemulţumiţi, s-au născut nemulţumiţi şi o să încercăm să-i mulţumim.

Se vor face transferuri cu certitudine, cel puţin patru jucători noi buni. Nu ştim randamentul pe care-l vor da la noi, dar jucători cu cotă vor fi aduşi cel puţin patru”, a declarat Mihai Stoica, la Prima Sport.

De asemenea, MM Stoica a transmis cum ar putea arăta primul 11 al FCSB în startul noului sezon. 

 

Afla mai multe despre: mm stoicamm stoica fcsbtransferuri fcsb 

viewscnt
Articole similare