Reacţia lui Hagi, după egalul cu Vitesse: ”Mulţumit de tot ce s-a întâmplat în seara asta pe teren”

Farul Constanța

Viitorul a făcut doar egal cu Vitesse, în prima manşă din turul doi al Europa League, după ce a condus cu 2-0, dar Hagi s-a arătat mulţumit de jocul prestat de ”elevii” săi.

”Mulţumit de tot ce s-a întâmplat în seara asta pe teren la Constanţa. Ne-am ridicat, aşa cum am zis la început de meci, ca trebuie să ne ridicăm la un nivel foarte înalt european. Cred că am făcut-o timp de 60 de minute, cât am avut benzină. După aceea, uşor, uşor, jucând din trei în trei zile, cred că am cedat puţin presiunea, au venit anumite spaţii şi uşor, uşor au venit cele două goluri ale lor. Ăsta e fotbalul. Am arătat încă o dată că ştim să jucăm fotbal.

Meciul cred eu că e deschis. Mai avem a doua repriză la ei. E deschis la orice rezultat, suntem încrezători, pentru că echipa a arătat că are potenţial bun. Învăţăm de la fiecare meci, creştem la fiecare meci, e un lucru pozitiv. Îmi dă încredere şi muncim în continuare şi sperăm să producem o surpriza foarte mare la ei”, a spus Gică Hagi la o conferinţă de presă.

Meciul retur se va disputa, joi, 2 august, în Olanda, pe stadionul GelreDome.

Afla mai multe despre: viitorulgica hagi