Reacţia lui Ionuţ Şerban după ce l-a lovit pe căpitanul FCSB-ului: ”Mi-am pierdut controlul. Trebuia roşu şi la Tănase. El a început”

FC Argeş a pierdut dramatic cu FCSB, iar Ionuţ Şerban, unul dintre protagoniştii partidei, a comentat la finalul acesteia.

Formaţia din Trivale a fost învinsă, la Piteşti, de FCSB, scor 2-3, la ultima fază a meciului. Andrei Dumiter a dat lovitura pentru bucureşteni.

Dar FC Argeş a jucat mai bine de 20 de minute în inferioritate numerică. Ionuţ Şerban a fost cel trimis mai devreme la cabine de arbitrul partidei.

Acesta a reacţionat dur la adresa lui Florin Tănase, pe care l-a lovit peste faţă. ”Centralul” Horia Mladinovici n-a putut trece peste acest incident şi l-a pedepsit cu un cartonaş roşu direct pe fotbalistul piteştenilor.

La capătul maciului, Ionuţ Şerban, jucătorul eliminat pentru reacţia necontrolată avută faţă de Tănase, a comentat faza cu pricina. Acesta a precizat că regretă respectiva reacţi, dar consideră că şi fotbalistul FCSB-ului trebuia eliminat.

”Şi înger, şi demon. A fost o fază în care mi-am pierdut controlul, îmi cer scuze. Trebuia roşu şi la Tănase, pentru că el a început. Nu trebuia să o fac, îmi cer scuze. A fost un meci cu încărcătură, un meci cu o echipă bună.

O să am o discuţie cu antrenorul, dar nu azi, la cald. De mâine avem timp, acum e şi pauza cu naţionala şi o să avem o discuţie.

E un gest care nu e frumos şi îl regret. A fost un meci cu miză. Eu zic că a fost agresivitate şi din partea lor. Azi ăsta a fost ritmul jocului, dar vom vedea”, a declarat Ionuţ Şerban, la finalul meciului.

Înainte de eliminare, Ionuţ Şerban şi-a trecut numele şi pe lista marcatorilor. Mijlocaşul central a transformat un penalty, în minutul 43. A fost golul de 1-1, insuficient pentru un rezultat pozitiv pentru argeşeni.

Afla mai multe despre: fc argesionut serbanflorin tanase