Remiză între Islanda şi Armenia. România poate profita de pasul greşit al armenilor. Clasamentul grupei

Armenia a condus-o pe Islanda, dar s-a văzut egalată pe final.

Naţionala Armeniei a terminat la egalitate, 1-1, partida din deplasare din Islanda.

Hovhannisyan a deschis scorul în minutul 35 pentru formaţia lui Caparros, dar gazdele au egalat în minutul 77 prin Johannesson.

În urma acestei remize, naţionala Armeniei are 12 puncte, cu două mai multe decât România. Islanda acumulează cinci puncte şi ocupă locul 5 în grupă.

6. Liechtenstein 1 punct 2-19

În etapa viitoare, România joacă pe teren propriu cu Armenia şi o poate depăşi în clasament în caz de victorie. Macedonia de Nord primeşte acasă vizita Germaniei şi porneşte teoretic cu şansa a doua.

Afla mai multe despre: islandaarmeniaechipa naţională a româniei