Robert Glinţă, medalie de argint la 100 metri spate la CE de nataţie în bazin scurt. A doua medalie pentru sportivul român

Alte sporturi

Sportivul Robert Glinţă a câştigat, vineri, medalia de argint în proba de 100 metri spate din cadrul Campionatelor Europene de nataţie în bazin scurt de la Kazan. El a stabilit şi un record naţional.

Glinţă a încheiat cursa în 49 de secunde şi 31 de sutimi, aurul revenind rusului Kliment Kolesnikov (49.13).

Miercuri, înotătorul român de 24 de ani a cucerit medalia de bronz în proba de 50 de metri spate, cu 22 de secunde şi 74 de sutimi, nou record naţional.

Afla mai multe despre: robert glintamedalieargint