Andrei Istrate şi colega sa italiană Nicole Arlia, partenerii de la U21 dublu mixt, au urcat pe treapta a treia a podiumului la Campionatul European U21 de tenis de masă din BTarena, Cluj-Napoca.
Andrei Istrate şi colega sa italiană Nicole Arlia, partenerii de la U21 dublu mixt, au urcat pe treapta a treia a podiumului la Campionatul European U21 de tenis de masă din BTarena, Cluj-Napoca.
Judoka Ioan Dziţac a adus prima medalie delegaţiei României – aur la categoria 73 kg, la Campionatul European under 23, de la Chişinău. Medalia i-a fost conferită chiar de preşedintele COSR, Mihai Covaliu.
Gimnasta Ana Bărbosu a câştigat, joi, medalia de bronz la individual compus la Campionatul European de la Leipzig. Denisa Golgotă a încheiat concursul pe locul 7. Pentru România este prima clasare pe podiumul continental la individual compus după 12 ani.