Schimbarea din primul 11 cu care FCSB s-a autosabotat. Panduru: "Începi aşa într-un meci cu Craiova..." | EXCLUSIV

Basarab Panduru a comentat victoria Universităţii Craiova cu FCSB, scor 2-0, după ce a plecat din staff-ul lui Laurenţiu Reghecampf. El consideră că echipa lui Toni Petrea a comis o greşeală în echipa de start.

Basarab Panduru, după FCSB - Universitatea Craiova 0-2

Universitatea Craiova a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa FCSB, într-un meci din etapa a treia a play-off-ului Ligii 1.

După ce a urmărit partida, expertul Orange Sport a susţinut că titularizarea lui Florinel Coman în stânga atacului şi mutarea lui Octavian Popescu în partea dreaptă n-au dat roade.

Basarab Panduru e convins că CFR Cluj - FC Argeş, care are loc luni, de la 21:00, în direct pe Orange Sport 1 şi Orangesport.ro e meciul care poate hotărî soarta titlului, după ce FCSB s-a încurcat, din nou.

"FCSB şi-a pus singură piedică. Erai în faţa unui meci foarte important. Ai făcut ce ai făcut şi ai ajuns cu opt etape înainte de final la mâna ta şi începi în meciul cu Craiova cu Octavian Popescu în dreapta şi Florinel Coman în stânga. Ok, trebuie să-i faci lui Florinel loc acolo.

Nefiind în mare formă (n.r - Coman), l-ai scos şi pe Octavian Popescu din formă, pentru că toate golurile lui sunt marcate cu dreptul, cu interiorul. S-a văzut că în primele minute din repriza a doua a făcut tot ce n-a făcut în prima. Şi-au pus piedică singuri. În a doua repriză ai băgat pe toată lumea, Keşeru, Cordea. Era şi normal, cele 15 minute chiar au fost de asediu.

Eu cred că da (n.r - CFR e campioană dacă învinge FC Argeş). Mâine câştigă campionatul. Dacă mâine nu reuşesc să câştige, au o mare problemă. N-o să bată niciodată FCSB pe CFR două meciuri la rând", a declarat Panduru pentru Orange Sport.

Clasamentul play-off-ului este următorul: 1. CFR Cluj – 42 de puncte, 2. FCSB – 37, 3. Universitatea Craiova – 33, 4. FC Voluntari – 30, 5. Farul Constanţa – 25, 6. FC Argeş – 24.

Afla mai multe despre: fcsbuniversitatea craiovabasarab panduruoctavian popescuflorinel coman