Şefilor de la CFR nu le-a picat bine declaraţia lui Maurizio Serri despre starea gazonului: ”Începi cu din ăstea”

CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a fost eliminată de formaţia Lazio Roma, joi seară, în play-off-ul Conference League, terminând la egalitate meciul retur cu italienii, pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu, scor 0-0. În tur, la Roma, în urmă cu o săptămână, scorul a fost 1-0 pentru Lazio.

CFR Cluj a fost eliminată de Lazio Roma, în play-off-ul Conference League, terminând la egalitate meciul retur cu italienii, pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu, scor 0-0.

La Cluj-Napoca, echipa lui Dan Petrescu a rămas în inferioritate numerică în minutul 77, când a fost eliminat Muhar. Tot un jucător eliminat a fost şi în tur, dar la italieni, Patric, în minutul 15.

După meci, Maurizio Sarri s-a plâns de starea gazonului. Şefilor de la CFR nu le-a picat bine tirada antrenorului italian, motiv pentru care Cristi Balaj i-a dat replica.

"Aţi avut colegi din presă care au fost prezenţi chiar la marginea terenului. Colega voastră a remarcat starea excelentă a gazonului... ori trebuie să găseşti justificări pentru că nu ai înscris un gol şi pentru faptul că Immobile a fost anihilat în totalitate. Începi cu starea gazonului, cu din ăstea, despre minge, despre asta nu poţi să zici nimic, pentru că este de calitate, apoi urmează arbitrajul.

Gazonul dacă ar fi fost biliard sau dacă ar fi de golf, Krasniqi sau Yeboah ar fi înscris", a spus Cristi Balaj pentru PRO TV.

Dan Petrescu, săgeţi către FCSB după eşecul cu Lazio: ”Puteam să fac şi eu ca alţii. Nu dau nume”

Afla mai multe despre: cfr clujmaurizio sarri