Sorescu a marcat pentru Rakow în campionatul Poloniei! Echipa românului a obţinut cele 3 puncte

Deian Sorescu a deschis scorul pentru echipa Rakow Czestochowa, duminică, în victoria cu scorul de 3-2 obţinută împotriva formaţiei Stal Mielec, în etapa a treia din Ekstraklasa.

Jucătorii români Bogdan Racoviţan şi Deian Sorescu au început ca titulari la Rakow Czestochowa meciul din etapa a treia a campionatului polonez, Ekstraklasa, disputat împotriva echipei Stal Mielec.

Sorescu a deschis scorul pentru Rakow în minutul 4. Celelalte goluri ale echipei Rakow au fost înscrise de Piasecki (min. 57) şi Ivan Lopez Alvarez (min. 71 – din penalti).

Golurile oaspeţilor, Stal Mielec, au fost înscrise Wlazlo (min. 31) şi Kasperkiewicz (min.85).

Racoviţan a fost înlocuit la pauză de Patryk Kun, iar Sorescu a ieşit în minutul 87, înlocuit de Milan Rundic.

Rakow a acumulat şase puncte după primele trei etape din campionat, dar are un joc mai puţin disputat.

Afla mai multe despre: sorescu-polonia-rakow