Un moment rar a avut loc în timpul barajului de promovare în Liga 2 dintre Mostiştea Ulmu şi Steaua Bucureşti, încheiat cu victoria "militarilor" cu 2-0, în turul duelului.
Un moment rar a avut loc în timpul barajului de promovare în Liga 2 dintre Mostiştea Ulmu şi Steaua Bucureşti, încheiat cu victoria "militarilor" cu 2-0, în turul duelului.
Dinamo s-a impus în faţa Viitorului, în deplasare, cu 2-1. Morsay şi Albentosa au marcat pentru "câini", iar Jo pentru gazde. În urma acestui rezultat, ambele echipe ocupă locurile de baraj. Viitorul e pe 13, cu 22 de puncte, în timp ce Dinamo e pe 14, cu 21 de puncte. FC Voluntari ocupă ultimul loc care asigură locul în Liga 1. Hermannstadt şi Poli Iaşi ocupă ocurile direct retrogradabile.
Dinamo a primit vizita lui UTA în a doua etapă a play-out-ului. Arădenii s-au impus cu scorul de 1-0, graţie unui gol al lui Niculescu în minutul 34. Astfel, echipa lui Laszlo Balint urcă la 10 punctea deasupra ”câinilor”, pe prima poziţie din play-out.