Sepsi OSK a jucat pentru prima dată în competiţiile europene, iar patronul Laszlo Dioszegi a oferit o primă declaraţie la finalul aventurii din Conference League.
Sepsi OSK a jucat pentru prima dată în competiţiile europene, iar patronul Laszlo Dioszegi a oferit o primă declaraţie la finalul aventurii din Conference League.
Formaţia Universitatea Craiova a fost eliminată, joi seară, de echipa albaneză Laci, în turul doi preliminar al Conference League. Manşa secundă disputată la Craiova s-a încheiat 0-0, iar echipa din Albania s-a calificat în runda următoare datorită victoriei din tur, scor 1-0.
Doar FCSB a câştigat dintre echipele româneşti care au jucat în turul secund preliminar Conference League. Universitatea Craiova a pierdut, iar Sepsi a remizat. Cornel Dinu a lăudat doar echipa din Sfântu Gheorghe.