Nicolae Dică recunoaşte că a fost sunat de Gigi Becali, dar spune că a ales să continue la FC Argeş, echipă pe care vrea să o promoveze în Liga 1.
Nicolae Dică recunoaşte că a fost sunat de Gigi Becali, dar spune că a ales să continue la FC Argeş, echipă pe care vrea să o promoveze în Liga 1.
Nicolae Dică a dezvăluit că Gică Hagi era încă din 2012 încrezător că echipa naţională va fi dominată de jucători formaţi la Viitorul.
Fotbalul românesc nu are în prezent un sindicat al antrenorilor. Ar fi putut avea însă dacă mai mulţi antrenori ar fi fost interesaţi de propunerea lui Nicolae Dică. Dezvăluirea a fost făcută de Basarab Panduru în cadrul emisiunii Sport Center de la Telekom Sport.