FCSB a fost eliminată, joi seară, în play-off-ul Ligii Europa, fiind învinsă cu scorul de 1-0 de Vitoria Guimaraes, în deplasare, în manşa secundă a fazei care precede grupele competiţiei.
FCSB a fost eliminată, joi seară, în play-off-ul Ligii Europa, fiind învinsă cu scorul de 1-0 de Vitoria Guimaraes, în deplasare, în manşa secundă a fazei care precede grupele competiţiei.
Formaţia FCSB a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, luni, în deplasare, în compania echipei Sepsi Sfântu Gheorghe, în etapa a II-a a Ligii 1.
Mijlocaşul ofensiv al FCSB-ului, Florin Tănase, a mărturisit că îşi doreşte să joace la echipa naţională, aruncând săgeţi către selecţionerul Cosmin Contra.