După ce în urmă cu câteva zile s-au întâlnit în finala pentru titlul de campioană a Ligii Elitelor, cele două formaţii de juniori U17 au disputat vineri, 31 mai, finala Cupei României.
După ce în urmă cu câteva zile s-au întâlnit în finala pentru titlul de campioană a Ligii Elitelor, cele două formaţii de juniori U17 au disputat vineri, 31 mai, finala Cupei României.
Virgil Ghiţă a fost declarat omul meciului după ce fundaşul a marcat golul de 1-1 şi a avut o intervenţie salvatoare în momentul în care Viitorul conducea.
După ce acum doi ani a cucerit titlul, Viitorul a luat în acest sezon Cupa României după o finală decisă în timpul suplimentar. Giurgiuvenii au jucat din minutul 81 în inferioritate numerică după eliminarea lui Romario Pires.