FC Viitorul a rămas fără victorie în faţa lui Sepsi în acest sezon. Cele două au remizat alb din nou la Sf. Gheorghe, după ce, în sezonul regulat, echipa lui Eugen Neagoe a reuşit să le ia patru puncte jucătorilor lui Hagi.
FC Viitorul a rămas fără victorie în faţa lui Sepsi în acest sezon. Cele două au remizat alb din nou la Sf. Gheorghe, după ce, în sezonul regulat, echipa lui Eugen Neagoe a reuşit să le ia patru puncte jucătorilor lui Hagi.
Liderul CFR Cluj a învins-o, în deplasare, cu 1-0, pe FC Viitorul, într-un meci din etapa a doua a play-off-ului Ligii I. Alexandru Păun a marcat unicul gol al partidei în minutul 73.
Gică Hagi l-a surclasat pe Teja în duelul tactic, iar Viitorul s-a impus cu 2-1 în faţa FCSB-ului, pe Arena Naţională. La final, ”Regele” a identificat o problemă în jocul roş-albaştrilor.