Talentatul domn Mbappe. În minutul 59, Caen o conducea pe PSG cu 1-0, moment în care campionul mondial a pus piciorul în prag! Cât s-a terminat

Ligue 1

Paris Saint-Germain a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, formaţia Caen, în etapa a 27-a din campionatul Franţei.

Caen a deschis scorul în minutul 56, prin Casimir Ninga, însă Kylian Mbappe a reuşit o dublă şi a adus victoria campioanei Franţei. Atacantul francez, în vârstă de 20 de ani, a restabilit egalitatea în minutul 57, din lovitură de la 11 metri, pentru ca în minutul 87 să înscrie din apropiere şi să stabilească scorul final.

Kylian Mbappe a ajuns la 24 de goluri în această ediţie din Ligue 1. Campionul mondial, golgheter autoritar în campionatul Franţei, a fost implicat în nu mai puţin de 30 de goluri în Ligue 1, în actuala stagiune, dacă punem la socoteală şi cele şase pase decisive.

În urma acestui succes, PSG a acumulat 71 de puncte şi are un avans de 20 de puncte în fruntea Ligue 1. Princiapala urmăritoare, dacă se mai poate spune aşa, este Lille.

Afla mai multe despre: mbappe