U Cluj - Sepsi 0-1. Unicul gol al meciului a fost marcat de Mario Rondon

Fotbal intern

Sepsi OSK a câştigat luni, pe Cluj Arena, în faţa formaţiei Universitatea Cluj, scor 1-0, într-un meci din etapa a şasea a Superligii. Partida a fost oprită timp de zece minute din cauza scandărilor xenofobe ale suporterilor clujeni.

LIVE VIDEO U Cluj - Sepsi 0-1 (Rondon 52)

Echipele de start:

• U Cluj: Gorcea - Romeo, Ilie, Ispas, Pârvulescu - Bic, Romario, I. Filip - Chipciu, Bălan, Ely Fernandes; Rezerve: A. Păun, Baravyskas, Briceag, Haită, Hlistei, Piţian, Purece, Remacle; Antrenor: Erik Lincar
  • Sepsi: Nicuzly - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Ispas - Rodriguez, Păun, Aganovic - Bărbuţ, Rondon, Gheorghe; Rezerve: Began, Achahbar, Ashkvoski, Ciobotariu, Damaşcan, Dumitrescu, Golofca, F. Junior, Tudorie; Antrenor: Cristiano Bergodi

Min 90+3. Final de meci!

Min 90+2. Roşu Sepsi! Păun a văzut al doilea galben şi a fost avertizat!

Min 88. Ocazie mare Sepsi! Dimitrov şutează în bară!

Min 74. Ocazie mare U Cluj! Boiciuc şutează bine, dar nimereşte portarul!

Min 61. Ocazie Sepsi! Mitrea a trimis cu capul, dar portarul de la U Cluj a scos cu piciorul!

Min 52. GOOOOOOL Sepsi! După o greşeală a lui Denis Ispas! Mario Rondon a trimis mingea în poartă!

Min 47. Ocazie mare U Cluj! Bic a trimis cu capul, dar portarul a deviat în corner!

Min 46. A început repriza secundă!

Min 45+2 Final de primă repriză!

Min 45+2. Ocazie mare U Cluj! Bălan a trimis cu capul pe lângă poartă!

Meciul a fost reluat!

Min 27. Meciul a a fost oprit în minutul 27, din cauza incidentelor din tribune. În tribune au fost scandări xenofobe, iar Sebastina Colţescu a trimis echipele de vestiare!

Min 20. Ocazie U Cluj! Adrian Bălan a trimis un şut slab pe lângă poartă!

Min 1. A început meciul!

U Cluj - Sepsi deschide ziua de luni a partidelor din etapa a şasea din Superligă. Cel de-al doilea meci al zilei este Farul Constanţa - FC Voluntari, de la ora 19:30.

U Cluj vine după trei eşecuri consecutive în campionat şi este una dintre cele trei echipe fără victorie în Superligă până în momentul de faţă.

Formaţia pregătită de Erik Lincar a acumulat doar două puncte în cinci etape, dar speră să obţină prima victorie, mai ales că partida cu Sepsi va fi prima care se va juca pe Cluj Arena după încheierea festivalului Untold.

De partea cealaltă, Sepsi a obţinut o singură victorie şi patru remize, fiind una dintre cele patru echipe din România fără înfrângere în acest debut de sezon.

Este a doua deplasare consecutivă pentru formaţia lui Cristiano Bergodi, care a remizat în etapa trecută cu FC Voluntari (0-0).

Afla mai multe despre: u cluj sepsisuperliga