Unirea Dej a pierdut categoric amicalul de lux cu Dinamo Kiev. Cu ce scor s-a impus echipa lui Mircea Lucescu

Fotbal intern

Unirea Dej a pierdut meciul amical din Antalya, scor 1-5, împotriva lui Dinamo Kiev.

Ucrainienii au început partida în forţă, iar în minutul 25, scorul era deja 0-3, graţie dublei semnate de Benito şi a golului marcat Tymchyk. Până la pauză, tabela s-a mai modificat o dată, iar la vestiare, Unirea a intrat cu un deficit de patru goluri. În repriza secundă, Supryaha a marct ultimul gol al ucrainienilor, în timp ce golul de onoare al divizionarei secunde  a fost marcat de Andrei Pop.

Unirea Dej va mai disputa în Turcia două partide amicale, sâmbătă, contra danezilor de la Nykobing, şi pe şapte februarie, contra lui Orenburg, din Rusia.

Unirea Dej, surpriza plăcută a ligii secunde

După ce în sezonul trecut a acumulat 43 de puncte, echipa pregătită de Damian Militaru se află în acest moment în liga secundă pe locul 5, cu 27 de puncte, şi speră chiar la o promovare istorică.  Dejenii se află la patru lungimi distanţă de ultimul loc care asigură promovarea, fără baraj, ocupat de Poli Iaşi.

Afla mai multe despre: dejkiev