Verdict dur pentru Kylian Mbappe! Starul francez ar putea rata super partida cu Bayern Muchen din Champions League după accidentarea suferită miercuri seara

PSG

Clubul Paris Saint-Germain a anunţat că fotbalistul Kylian Mbappe va fi indisponibil trei săptămâni, din cauza accidentării pe care a suferit-o la meciul de miercuri cu Montpellier.

Mbappe are o leziune la coapsa stângă, la nivelul bicepsului femural, a precizat PSG. La partida cu Montpellier, Mbappe a părăsit terenul accidentat în minutul 21

Şi Sergio Ramos s-a accidentat, el ieşind de pe teren în minutul 32. Ramos urmează să fie supus unor investigaţii medicale.

Paris Saint-Germain a câştigat cu scorul de 3-1 partida din deplasare cu Montpellier, din Ligue 1.

Veştile nu sunt deloc bune pentru echipa franceză. Pe 14 februarie, echipa din capitala Franţei va juca în Champions League contra lui Bayern Munchen, iar Mbappe ar putea rata marele meci.

Ghinion teribil pentru Mbappe la PSG. A irosit două penalty-uri, a ratat din faţa porţii şi s-a accidentat grav. Verdict dur pentru francez

Kylian Mbappe a avut un meci de uitat contra formaţiei Montpellier, din etapa a 21-a din Ligue 1.

PSG a beneficiat de un penalty după mai puţin de zece minute de la startul jocului. Mbappe a tras lamentabil de la punctul cu var, iar Lecomte a apărat.

Totuşi, lovitura s-a repetat deoarece portarul advers nu a avut cel puţin un picior pe linia porţii. La repetare, Mbappe a ratat şi de această dată.

A tras în bara din dreapta, mingea a revenit norocos tot la el, dar nu a avut sorţi de izbândă nici de această dată. A trimis peste poartă doar din câţiva metri.

Meciul absolut halucinant al ”şeptarului” lui PSG a continuat, iar în minutul 21 a părăsit terenul, forţat de o accidentare musculară. A acuzat intrarea dură a unui adversar, s-a prăbuşit pe gazon, urlând de durere, şi a ieşit de pe teren şchiopătând

Afla mai multe despre: psg-mbappe-bayern