VIDEO | A căzut nocturna la CFR Cluj - CS Mioveni. Meciul a fost întrerupt, iar jucătorii trimişi la cabine. Ce urmează la partida din Gruia

CFR Cluj

Meciul CFR Cluj - CS Mioveni a fost întrerupt din cauza unor probleme cu nocturna stadionului ”Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj-Napoca.

UPDATE. Problemele cu nocturna au fost remediate, iar meciul a fost reluat din minutul 63. Confruntarea a fost întreruptă mai mult de jumătate de oră.

CFR Cluj a întâlnit-o pe CS Mioveni într-un meci din etapa a treia a Superligii.

Formaţia argeşeană a început mai bine partida. Rusu a profitat de o eroare a lui Bordeianu şi l-a învins pe debutantul Scuffet.

Totuşi, Debeljuh, cu două goluri în patru minute, şi Deac, care a transformat un penalty în finalul primei reprize, au readus-o pe campioană în avantaj.

În repriza secundă, acelaşi Rusu a redus din diferenţă. Astfel, în minutul 60, tabela indica scorul de 3-2 în favoarea campioanei.

Totuşi, după minutul 60, nocturna stadionului ”Dr. Constantin Rădulescu” a avut probleme tehnice.

Arbitrul Bogdan Dumitrache a fost nevoit să întrerupă meciul în minutul 63.

După cinci minute de aşteptare, arbitrul Bogdan Dumitrache a trimis echipele la vestiare în minutul 68, pe stadionul ”Dr. Constantin Rădulescu” fiind întuneric beznă. Singurele lumini funcţionale au fost asigurate de panourile publicitare din jurul terenului de joc

Meciul poate fi întrerupt maxim o oră, iar reparaţia nocturnei trebuie să fie făcută foarte bine, pentru a evita alte probleme ulterioare.

În sens contrar, CFR Cluj va fi nevoită să piardă partida cu CS Mioveni la masa verde.

Afla mai multe despre: cfr clujnocturna