VIDEO | Aşteptarea a luat sfârşit: Puşcaş a înscris pentru Bari! Cum a reuşit românul să puncteze

VIDEO |  Aşteptarea a luat sfârşit: Puşcaş a înscris pentru Bari! Cum a reuşit românul să puncteze

George Puşcaş a reuşit să marcheze primul gol din acest sezon pentru o echipă de club. Atacantul naţionalei româniei a reuşit să înscrie pentru Bari în poarta lui Lecco.

Puşcaş a înscris în campionat după 341 de zile de secetă!

Giuseppe Iachini, aflat la primul meci pe banca lui Bari, l-a titularizat pe George Puşcaş, iar românul i-a răsplătit încrederea antrenorului. Fostului atacant al lui Inter a reuşit să marcheze golul de 2-0 în minutul 53, după o lovitură de colţ la care defensiva oaspete a fost visătoare.

• Puşcaş a fost înlocuit în minutul 62, în aplauzele publicului de pe San Nicola. A fost al patrulea său meci pentru Bari de la revenire.

Pentru George Puşcaş este primul gol din acest sezon pentru o echipă de club. Ultima sa reuşită, în afară de cea din meciul naţionalei cu Israel din Ungaria, data din 6 martie 2023. Atunci, Puşcaş a marcat al treilea gol al celor de la Genoa în meciul Cosenza din Serie B.

Afla mai multe despre: george puşcaşserie bbari