VIDEO | Bellingham, un car de nervi după eliminarea lui Dortmund din Champions League. Cum a fost surprins englezul la finalul meciului cu Chelsea

Borussia Dortmund a fost eliminată din Champions League, după ce a pierdut la Londra, scor 0-2 partida retur din optimi cu Chelsea.

Jude Bellingham, cel mai bine cotat jucător din tabăra galben-negrilor, nu a trecut uşor peste eliminarea echipei sale, şi a avut ceva de împărţit cu jucătorii adverşi, în special cu Marc Cucurella, pe care l-a împins. În vârstă de 19 de ani, Bellingham a făcut o partidă modestă, şi a fost avertizat cu cartonaş galben în al şaptelea minut de prelungire.

Arbitrul olandez, Danny Makkelie a acordat în total şase cartonaşe galbene, trei pentru ambele echipe. Meciul a fost tensionat în repriza a doua, după ce Chelsea a marcat golul de 2-0, după un penalty care a fost ratat iniţial de Kai Havertz.