VIDEO | Brazilia, prima victorie după Mondial! Sud-americanii au câştigat în deplasare

Echipa lui Tite s-a impus cu 2-0 în faţa Statelor Unite, după un meci decis în prima repriză. Firmino şi Neymar au marcat golurile victoriei cariocas

La două luni de la eliminarea din sferturile Mondialului, brazilienii au început pregătirea pentru Copa America, turneu pe care urmează să îl şi găzduiască în vara anului viitor. Primul amical al naţionalei auriverde s-a jucat la New Jersey, împotriva selecţionatei SUA, echipă ce nu a participat la competiţia din Rusia.

Fără noutăţi în primul 11 faţă de echipa care evolua la Cupa Mondială, brazilienii nu au avut probleme să se impună în faţa gazdelor americane. Firmino a marcat primul gol al meciului încă din minutul 11.

Neymar a închis tabela, cu două minute înainte de pauză, din penalty. Brazilia a câştigat cu 2-0 iar peste trei zile o aşteaptă o nouă partidă de pregătire. Brazilienii rămân în America şi vor întâlnî naţionala din Salvador miercuri dimineaţă, în direct la Telekom Sport, de la ora 3:30.

Afla mai multe despre: braziliasuaneymar