VIDEO | Ciprian Tătăruşanu, enervat de colegi la meciul cu Arsenal. Ce a făcut după fiecare gol primit

Echipa engleză Arsenal Londra a învins marţi formaţia italiană AC Milan, scor 2-1, într-un meci amical contând pentru turneul Dubai Super Cup. Ciprian Tătăruşanu a fost titular la Milan.

Arsenal a condus cu 2-0 la pauză, prin golurile marcate de Odegaard (min. 21) şi Reiss Nelson (min. 41). Italienii au redus din diferenţă după pauză, prin reuşita lui Tomori, din minutul 78.

La final s-au executat şi lovituri de la 11 metri, pentru a se câştiga şi punctul bonus pus în joc. Arsenal s-a impus cu 4-3.

Portarul român Ciprian Tătăruşanu a fost titular la AC Milan.

Martin Odegaard a marcat dintr-o lovitură liberă foarte bine executat, motiv pentru care Tătăruşanu a răbufnit. Imediat după gol, internaţionalul român  le-a reproşat celor din zid că nu au sărit suficient de tare în momentul când norvegianul a lovit mingea!

Tătăruşanu le-a reproşat colegilor şi al doilea gol, şutul lui Reiss Nelson.

După gol, portarul român a ridicat mâinile în aer, semn că nu a putut face nimic nici la golul englezului.

”Ştafeta se repetă”. Tătăruşanu, aproape de plecarea de la AC Milan. Ce a decis Stefano Pioli