VIDEO | Ciprian Tătăruşanu l-a scos din sărite pe Fikayo Tomori. Fundaşul s-a răstit asupra portarului român

AC Milan

AC Milan a remizat cu AS Roma, scor 2-2, în etapa cu numărul 17 din Serie A.

VIDEO | Ciprian Tătăruşanu l-a scos din sărite pe Fikayo Tomori. Cum s-a răstit asupra portarului român

AC Milan a pierdut două puncte în prelungiri cu Roma. Milanezii au avut 2 la 0. Au marcat un gol pe repriză. Kalulu a înscris primul. După pauză, Pobega a făcut 2 la 0. Ibanez i-a dat gol lui Tătăruşanu pe final de meci. Portarul român a mai luat un gol: Abraham a scos un punct pentru Roma.

Portarul român a fost notat cu 5.5 de presa italiană pentru prestaţia sa. Italienii au observat reacţia lui Fikayo Tomori (25 de ani), coechipierul lui Tătăruşanu, care a fost nemulţumit de golurile încasate de Milan. Tomori s-a răstit asupra portarului român: a dat nervos din mâini şi i-a făcut semne lui Tătăruşanu că ar fi trebuit să iasă pe centrare.

S-a terminat 2-2, iar AC Milan rămâne pe locul 3 în Serie A după 17 etpe, cu 37 de puncte, la egalitate cu Juventus şi la şapte lungimi în spatele liderului Napoli.

De partea cealaltă, AS Roma se află pe poziţia a şasea, care duce în Conference League, cu 31 de puncte.

Fikayo s-a luat şi în trecut de Tătăruşanu

Nu este prima dată când Fikayo are ceva de-i reproşat lui Tătăruşanu. S-a întâmplat acest lucru şi în amicalul din decembrie, pierdut împotriva lui Arsenal, scor 1-2.

VIDEO | Rezumate Serie A: AC Milan, doar egal cu AS Roma, după ce a condus cu 2-0. Napoli a bifat prima victorie în 2023

Afla mai multe despre: ciprian tatarusanuac milanas roma