VIDEO | Cristiano Ronaldo face spectacol la Al Nassr! A marcat trei goluri în interval de 26 de minute

Cristiano Ronaldo (38 de ani) şi-a terminat ”încălzirea” la Al Nassr, iar acum a început să marcheze la foc automat.

Cristiano Ronaldo a marcat, sâmbătă, trei goluri în poarta celor de la Damac, chiar pe terenul acestora, stabilind şi scorul primei reprize: 3-0 pentru Al Nassr.

Primul gol marcat de portughez a fost reuşit în minutul 18, din lovitură de la 11 metri (Golul AICI), apoi lusitanul a mai punctat de două ori din acţiune, în minutele 23 (Golul AICI) şi 44 (Golul AICI).

VEZI golurile marcate de Ronaldo

Cristiano Ronaldo, dezlănţuit în campionatul Arabiei Saudite

După un început mai greoi în tricoul celor de la Al Nassr, Cristiano Ronaldo pare să redevină ”maşinăria” de goluri care a uimit mapamondul în ultimii 20 de ani.

În ultimele trei partide disputate cu Al Nassr în campionat, Cristiano Ronaldo a reuşit să marcheze şapte goluri şi să ofere două pase decisive.

• Al Wehda - Al Nassr 0-4 - patru goluri marcate de Ronaldo
  • Al Nassr- Al Taawoun 2-1 - două pase decisive pentru Ronaldo
  • Damac - Al Nassr 0-3 (pauză) - trei goluri marcate de Ronaldo