VIDEO | Cristiano Ronaldo l-a executat din toate poziţiile pe Tătăruşanu. Portarul a primit opt goluri de la Al Nassr

Ciprian Tătăruşanu nu a avut nicio şansă în faţa vedetelor de la Al Nassr.

UPDATE | Al Nassr s-a impus, în cel din urmă, cu scorul de 8-0 în faţa celor de la Abha. Ciprian Tătăruşanu a primit trei goluri de la Cristiano Ronaldo (11, 21, 42), unul de la Sadio Mane (33) şi Al Sulaiheem (44), Ghareeb (51) şi Al Elewai (63, 86).

Abha, penultimul loc din Arabia Saudită, a primi vizita lui Al Nassr, într-un meci din etapa cu numărul 26 a campionatului. După doar 45 de minute, tabela indica un incredibil 5-0 pentru Al Nassr, trei dintre reuşitele grupării din Riad fiind semnate de Cristiano Ronaldo.

Coşmar total! Ciprian Tătăruşanu a primit cinci goluri în prima repriză, hat-trick Ronaldo

În minutul 11 al partidei, Cristiano Ronaldo a deschis scorul din lovitură fiză, la o fază la care Tătăruşanu a gafat nepermis. Lusitanul a realizat dubla prin acelaşi procedeu în minutul 21, însă de această dată zidul l-a trădat pe român.

După jumătate de oră de joc, Sadio Mane a făcut 3-0, servit ideal de Cristiano Ronaldo. Lusitanul a mai punctat o dată în minutul 42 printr-un lob superb şi a închis repriza cu o pasă de gol pentru Al Sulaiheem (minutul 44).

Afla mai multe despre: fotbal internaţionalal nassrciprian tatarusanuabha