VIDEO | Dinamo - UTA 1-0! Kopic îl învinge pe Rednic, iar „câinii roşii” au urcat pe loc de baraj

Dinamo a câştigat duelul cu UTA, scor 1-0, în Superliga României.

Final: Dinamo - UTA 1-0

Min 82: Ocazie UTA! Şutul lui Căpuşă este deviat, dar gazdele rezistă!

Min 64: UTA cere penalty, dar arbitrul nu le dă dreptate arădenilor.

Pauză: Dinamo - UTA 1-0

Min 33: Ocazie UTA! Căpuşă ratează şansa egalării.

Min 20: GOOOOOOOOOOOOOOL Dinamo!!! Gregorie deschide scorul pe „Arcul de Triumf”.

Min 5: Ocazie mare pentru Dinamo! Pavicic şutează puţin pe lângă poartă.

Min 1: A început meciul!

La patru luni de la meciul direct din turul sezonului regulat, Dinamo şi UTA se întâlnesc în ultima etapă înaintea debutului partidelor din play-off şi din play-out. În duelul de la Arad, disputat în data de 6 noiembrie 2023, UTA s-a impus cu mari emoţii, printr-un gol marcat în minutul 90+4 de Marcelo Freitas. Politic deschisese scorul pentru "câini", în timp ce Micovschi egalase pentru echipa lui Rednic chiar înaintea pauzei.

Dinamo - UTA LIVE VIDEO, astăzi, de la ora 20:00, în direct la Orange Sport 1

Cu prestaţii foarte bune în ultimele cinci meciuri jucate, Dinamo a bifat trei victorii, o înfrângere şi un egal. Dacă eşecul a fost unul usturător, suferit pe terenul unei candidate la titlu, CFR Cluj, remiza albă de la Iaşi le-a dat moral jucătorilor lui Kopic în cursa pentru salvarea de la retrogradare. Dinamo a reuşit în această serie de cinci meciuri să obţină trei victorii cu Farul, cu Oţelul şi cu Hermannstadt.

De partea cealaltă, UTA are un parcurs foarte bun în ultimele patru meciuri disputate. Şi ea cu o înfrângere usturătoare suferită tot pe terenul unei candidate la titlu, Rapid, scor 1-4, echipa lui Rednic a mai bifat şi alte trei victorii. Arădenii s-au impus la limită, cu acelaşi scor, 1-0, cu FC Voluntari şi cu Petrolul, şi au câştigat partida cu FC U Craiova 1948, cu 3-2.

Afla mai multe despre: dinamouta