VIDEO | Drăguş, primul gol pentru Gaziantep. Atacantul român face legea la echipa lui Şumudică

Internaţionalul român Denis Drăguş (24 de ani) a marcat primul său gol la Gaziantep, echipa pregătită de Marius Şumudică (52 de ani).

Gaziantep, formaţia pregătită de Marius Şumudică, a câştigat partida cu Istanbulspor, scor 2-0, în etapa a şasea din campionatul Turciei.

VIDEO | Denis Drăguş, primul gol la Gaziantep

Tabela a fost deblocată de atacantul român Denis Drăguş, în minutul 74. A fost prima sa reuşită stagională la Gaziantep.

Acesta a înscris cu o superbă lovitură de cap, în urma unei lovituri de colţ din partea dreaptă.

Drăguş a jucat până în minutul 87, când a fost schimbat de Gradel. Scorul final a fost stabilit de de Ajeti, în minutul 90+5.

Alături de Denis Drăguş, Marius Şumudică a jucat şi cu alţi jucători români din primul minut. Portarul Florin Niţă a fost integralist, iar Alex Maxim a fost schimbat în minutul 72.

De asemenea, aceasta a fost prima victorie obţinută de Gaziantep în actuala stagiune din Superliga Turciei.

Astfel, echipa lui Marius Şumudică a urcat pe locul 18, cu 3 puncte în şase etape.

• Cotat la 1,4 milioane de euro, Drăguş a fost împrumuat la Gaziantep de Standard Liege pentru sezonul în curs.

Afla mai multe despre: denis dragusmarius sumudicagaziantep