VIDEO | ”Este noaptea minţii! Aş desfiinţa VAR-ul!” Arbitrajul video a ”dormit” la Farul - Hermannstadt. Un fault criminal a fost sancţionat doar cu galben

Mihai Popescu a scăpat cu faţa curată, după ce a comis un fault foarte dur în finalul primei reprize a confruntării dintre Farul şi Hermansntadt.

În minutul 44, la scorul de 1-0 pentru ”marinari”, Mihai Popescu, apărătorul echipei lui Gică Hagi, i-a pus talpa pe tibie lui Bejan, însă Horaţiu Feşnic i-a arătat doar cartonaşul galben, deşi intervenţia acestuia trebuia sancţionată cu eliminare. Jucătorul Sibiului a resimţit din plin lovitura, însă arbitrii VAR nu au intervenit, spre uluiala comentatorului Bogdan Cosmescu.

”Este roşu indiscutabil! Nu are voie să fie altă decizie. Vai de capul meu! Bejan are mare noroc că scapă cu tibia intactă. Este noapte minţii! Aş desfiinţa VAR-ul ăsta, vă spun sincer”, a spus Bogdan Cosmescu.