VIDEO | Eurogol marcat de Steaua! Chipirliu, pe urmele lui Van Basten în meciul cu Unirea Slobozia

Steaua

Condusă cu 1-0 după penalty-ul marcat de Toma, Steaua a egalat prin Remus Chipirliu, care a prins un voleu de zile mari.

Duminică după-amiaza, două dintre cele trei echipe cu maxim de puncte din Liga 2 s-au duelat. Steaua a călătorit în Ialomiţa pentru a disputa partida cu Slobozia, echipă ce a fost la un pas de retrogradare în Liga 3 în ultima stagiune.

Echipa condusă de Adrian Mihalcea a trecut de Comuna Recea în barajul de retrogradare, 3-0 în retur după ce pierduse 2-0 turul, însă a început incredibil noul sezon în divizia secundă. Cu trei victorii din trei, ialomiţenii visează la promovare, iar la meciul cu Steaua au început perfect.

Chipirliu, pe urmele lui Van Basten în meciul cu Unirea Slobozia

Toma a deschis scorul din penalty, însă minute mai târziu, ”militarii” au revenit în meci. Acelaşi Chipirliu, golgheterul şi talismanul clubului armatei, a reuşit un gol incredibil, a la Van Basten. În urma unui corner, atacantul a prins un voleu de zile mari şi a stabilit scorul de la pauză, 1-1.